niedziela, 17 marca 2013

Kartki wielkanocne

W tym roku postanowiłam, że kartek wielkanocnych nie będę robiła, jednak stało się inaczej. Koleżanka zadzwoniła i poprosiła o dwie karteczki, ale jak zasiadłam wczoraj do robienia, to powstało ich czternaście. Za każdym razem na święta wysyłam mnóstwo kartek do rodziny i znajomych, a skoro tyle już zrobiłam, to dorobię jeszcze kilka i każda osoba, której chcę złożyć świąteczne życzenia, dostanie jednak kartkę ręcznie robioną. 

W tym roku miałam ułatwione zadnie, bo dzięki uprzejmości mojej scrapowej super koleżanki - Umbrelli, już w piątek przygotowałam sobie front robót. Przy okazji plotek, wycięłam sobie mnóstwo jajeczek (śmiałyśmy się, że mogę iść z nimi na bazar i handlować) oraz bazy tagowe do kartek. Takich wykrojników nie posiadam, ale właśnie także po to są koleżanki - zawsze coś pożyczą, udostępnią :)

W tym roku zrobiłam tylko dwie kartki w kształcie jaja - bazy wycinam ręcznie i nigdy nie są idealanie równe, co odrobinę doprowadza mnie do szału. Poza tym, takich kartek na blogach jest mnóstwo - i wszystkie idealnie piękne.

Ja postawiłam na kartki-tagi - część jest otwierana, a część pojedyncza. Na tych drugich mam zamiar życzenia wypisać z tyłu, a po świętach, taka kartka może służyć jako zakładka do książki.

Tym razem nie używałam papierów z jednej kolekcji (tak lubię najbardziej, bo nie ukrywam, że jest to najprostszy sposób), a zrobiłam istną mieszankę. Małe skrawki papieru, których na pewno każda z nas ma całe stosiki, idealnie posłużyły mi do wycinania malutkich motylków. Tak swoją drogą, nie mam pojęcia, co bym zrobiła bez wykrojników w kształcie motylka. Nie wiem, jak to jest - ale motylek pasuje zawsze i wszędzie :) Nie wiem, czy na zdjęciach dobrze widać, ale na większości moich kartek są koszyczki z kolorowymi pisankami. Dzięki użyciu ogromnej ilości kosteczek 3D karteczki są przestrzenne.

To teraz pochwalę się, co powstało wczorajszego wieczoru, a nawet w nocy :)

Kartki w kształcie jaja - tylko dwie sztuki:Kartki tagowe otwierane:

Kartki tagowe pojedyncze:
 13 komentarzy:

 1. wszystkie cudne i bardzo pomysłowe :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale jaja!Pięknościowo wygladają w tych koszyczkach.Z koszyczkami na bazarek też możesz się wybrać:)Faktycznie motylki pasują zawsze i wszędzie!
  Też tak mam,że jak wyciągnę przydasie i pozbieram ścinki to machnę 10-20 kartek.Inaczej nie warto się rozkładać z tym majdanem:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Obdarowani na pewno będą zachwyceni:) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Ach jak ja lubię te twoje karteczki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Hej Kasiu,
  karteczki urocze, mnie spodobały się szczególnie te z dodatkiem ptasich piórek :) Super!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ooo, niezły hurt:) kartki piękne a motylki zawsze pasują do wszystkiego :)

  OdpowiedzUsuń
 7. O kurczę chciałabym tak na raz umieć machnąć tyle cudowności :) bardzo ładne :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Kasiu, świetne kartki, niezła produkcja!
  Pozdrawiam!
  Asia

  OdpowiedzUsuń
 9. Jej!!! jak dużo i jakie śliczne :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ale wysyp!!! Ja nie zrobiłam w tym roku ani jednej!!!
  Śliczne!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i komentarze :)